KURUMSAL ÜRETİCİLERİMİZ KARİYER SEMİNERLER EMPA ENERJİ İLETİŞİM
Empa Elektronik
Empa Elektronik
image8-550x220
Quectel’den NB-IoT için en avantajlı modül çözümü: BC66

LTE standardı çerçevesinde dar bantta (Narrow Band) çalışan ve yüksek mesafe / bağlantı yoğunluğuna düşük maliyet / güç tüketimi ile ulaşmayı sağlayan NB-IoT teknolojisine olan ilgi hızla arttıyor. LTE-M’e oranla sayaç okuma; akıllı şehir, tarım, aydınlatma gibi nispeten durağan uygulamalar için daha uygun bir teknoloji olan NB-IoT, dünyayla aynı anda Türkiye’de de Quectel ve Empa’nın öncülüğünde GSM operatörleri ile yapılan ortak çalışmalarla süratle yol aldı.

Geldiğimiz noktada NB-IoT ürün ailesini oldukça genişleten Quectel, özellikle BC66 ile öne çıkmakta. M66 ile uyumlu yapıda olan BC66, gerektiği yerlerde GSM/GPRS’ten NB-IoT’ye kolay bir geçiş sunuyor. Yüksek performanslı ve çok düşük güç tüketimli bir çoklu-bant çözümü olan BC66 aynı zamanda 17.7mm × 15.8mm × 2.0mm’lik ölçüleri ile oldukça kompakt ve dayanıklı bir tasarıma sahip.

NB-IoT’nin Türkiye’deki öncüsü Empa’nın sunacağı ticari ve teknik destek avantajlarından faydalanmak için bizimle irtibata geçebilir, düşük adet ihtiyaçlarınızı hızlıca empa:::store’dan da karşılayabilirsiniz. Üstelik şu an için indirimli fiyatlarla.
Detaylı Bilgi
image8-550x220
Ve beklenen açıklama geldi: STM32CubeIDE. Tüm özellikler tek geliştirme ortamında.

ST’nin 2017 sonunda ARM çekirdekli işlemciler için geliştirme ortamı sunan Atollic firmasını bünyesine katmasının ardından STM32CubeMX ekosistem gelişim sürecinde çok önemli bir aşama tamamlandı. STM32CubeMX’in tüm özellikleri, TrueSTUDIO derleyiciyi ve diğer IDE araçları ile STM32CubeIDE altında birleşti. İhtiyacınız olan her şey artık tek bir pakette. Üstelik tüm işletim sistemlerinde (Windows, Linux, macOS) ve ücretsiz.

Farklı bir derleyici ile çalışmayı tercih edenler için ise STM32CubeMX halen aktif. Hem MX hem de IDE; aynı kod tabanı, özellikler ve güncellemeler ile desteklenmeye devam edecek. Bu noktada önemli bir hatırlatma yapmak gerekirse: Keil’ın geliştirme ortamı MDK’yı; sadece IoT değil, tüm sektör ve uygulamalarda çok yaygın hale gelen ST Arm Cortex M0/M0+ tabanlı mikrodenetleyici aileleri (STM32G0/L0/F0) için kod boyutu sınırlaması olmadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Detaylı Bilgi


image8-550x220Email: bilgi@empa.com
Telefon: +90 212 465 71 99

icon-facebook icon-youtube icon-youtube icon-youtube icon-youtube
© 2019 Empa Elektronik | Tüm Hakları Saklıdır.