KURUMSAL ÜRETİCİLERİMİZ KARİYER SEMİNERLER EMPA ENERJİ İLETİŞİM
Empa Elektronik
Empa Elektronik
image8-550x220
ST’nin USB Type-C™ ve PD (Power Delivery) çözümleri hayatınızı kolaylaştırıyor.

Tasarımlarınız için güç çözümleri mi arıyorsunuz? Geleneksel yöntemleri bir kenara bırakın. Artık cihazınızı (örn. laptop) monitöre bağladığınız USB kablosu üzerinden aynı anda şarj edebilir, ya da tek port (konektör) üzerinden hem kendini hem de bağlı cihazları şarj edebilen bir “powerbank”e sahip olabilirsiniz…

USB Type-C™ ve PD protokolü ile;

100W’a (20V x 5A) kadar çıkan güç,
• DFP, UFP, DRP seçenekleri (güç açısından tek portta hem “source” hem “sink” özelliği)
yüksek haberleşme hızı (10Gbps’a kadar),
yönden bağımsız bağlantı,
“alternate mode” seçenekleri (HDMI, Displayport gibi) ile fazla kablolardan kurtulma,
• önceki USB standartlarına göre dramatik oranda düşük “quiescent” akım

ve daha birçok çığır açan yenilik hayatımıza girdi.

ST bu alanda yüksek performanslı CMOS prosesi ile düşük güç tüketen güvenilir “controller” çözümleri üretirken, kullanımda oluşabilecek kısa devre ya da deşarjlara karşı da gerekli korumaları çip içerisinde alıyor. (Ürün sayfası için tıklayınız)

Tasarladığınız herhangi bir ürünü (100W ve altı) basit bir USB PD bağlantısı üzerinden beslemek için ihtiyacınız olan tek ürün: STUSB4500

Bu konudaki blog sayfamızı mutlaka inceleyin.

Ayrıca dilerseniz tasarımlarınıza başlamadan önce ST’nin bu konuya özel olarak hazırladığı ve Avrupa’da belli noktalarda düzenlenen uygulamalı “USB Type-C with Power Delivery” eğitimlerine katılabilir, bir adım önde olabilirsiniz.
Detaylı Bilgi
image8-550x220
Dünyanın ilk USB PD 3.0 Mikrodenetleyicisi, STM32G0

ST son olarak USB-C dünyasında bir ilke imza atarak sertifikalı USB Type-C™ ve (PD) 3.0 desteğini en yeni serilerinden STM32G0 (Arm® Cortex®-M0+ MCU)‘a ekledi.

Mikrodenetleyici içinde entegre şekilde gelen (2 adete kadar) UCPD ara yüzü; “source”, “sink” ve “dual-role” olarak çalışabilirken size STM32Cube ekosisteminin tüm avantajlarını yeni eklentileriyle birlikte sunuyor.

Profesyonel düzeyde ve etkileşimli bir PD analizi yapmak için tüm ihtiyacınız olan üstteki resimde görülen STM32G0 Discovery kiti ile ekosistem dahilinde ücretsiz verilen STM32CubeMonitor-UCPD. Daha üst düzey bir geliştirme ortamı isterseniz STM32G081B-EVAL kitini de kullanabilirsiniz.

Kısa başlangıç videomuzu mutlaka izleyin.
Detaylı Bilgi


image8-550x220Email: bilgi@empa.com
Telefon: +90 212 465 71 99

icon-facebook icon-youtube icon-youtube icon-youtube icon-youtube
© 2019 Empa Elektronik | Tüm Hakları Saklıdır.