skip to Main Content
stbulten1800px

Cortex®-M0+ çekirdekli yeni G0 serisi endüstrinin en geniş ve en çok kullanılan 32 bit Arm® Cortex®-M MCU portföyüne sıradan bir ek olmanın ötesinde her açıdan verimli mikrodenetleyicinin en güncel tanımı.

r10
STMicroelectronics, G0 serisi dahilinde şimdi de 8-pinli en küçük STM32 mikrodenetleyicisini sunuyor. SO-8 pakette (6 pin I/O) çıkan ilk 4 ürün; 64MHz’lik bir hız ve 8KB RAM / 32KB Flash’a kadar çıkan hafızanın yanı sıra 2.5Msps’lik ADC, yüksek çözünürlüklü “timer” ve yüksek hızlı SPI gibi performanslı birimler içeriyor. Tüm sıcaklık aralığında % ±1 hassasiyetle çalışabilen dahili osilatör ise sizi harici bir saat devresinden kurtarırken sistem maliyetini büyük oranda azaltıyor. ST’nin düşük güç alanındaki uzmanlığını kullandığı bu seri tüm pilli uygulamalar için son derece ideal. Ayrıca 100 pin ve 512KB Flash’a kadar çıkan G0 ailesi bu küçük şampiyonla yazacağınız yeni hikayenizde size büyük bir geçiş esnekliği de sağlayacak.

Debugger ve programlayıcıyı da içeren 8-pinli “Discovery” kit STM32G0316-DISCO ile hızlıca denemelere başlayabilir, kendi kartınız için ise bizden hemen ücretsiz numune talebinde bulunabilirsiniz.

Yazılım tarafında; ST’nin tam sürüm TrueSTUDIO derleyicisinin dahil olduğu kendi IDE’si STM32CubeIDE’ye ek olarak endüstrinin yaygın olarak kullanılan geliştirme ortamı Keil MDK’ı STM32F0, STM32G0, ve STM32L0 aileleri için tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

image8-550x220

En hızlı başlangıç için ücretsiz G0 online eğitimimize mutlaka katılın.

 

Detaylı Görüntüle
Back To Top