Empa Elektronik 16-17 Kasım 2015 tarihlerinde ODTÜ KKM'de gerçekleşen 4. Askeri Elektronik Semineri'ne katıldı. Seminer boyunca açık olan standımızı ziyaret eden müşterilerimize ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiler verildi.

Texas Instruments, entegre sıcaklık sensörü çözümlerine bir yenisini kattı. LMT01 sadece 2 pinli olmasına rağmen, sayısal çıkış vererek kullanım kolaylığı sağlayabilir. Ayrıca, düşük harici komponent gereksinimi, düşük güç tüketimi, doğrusal ve güvenilir ölçüm aralığı ve özellikle uzun mesafeli kablolu ölçümler için yüksek gürültü bağışıklığı ile LMT01 basit ve etkili bir çözüm sağlar.

Vicor Power tarafından yeni tanıtımı yapılan, DCM yalıtılmış ve regüle edilmiş DC-DC dönüştürücüsü, regüle edilmemiş dönüştürücü tarafından yönetilen, yalıtılmış çıkış üretmek için geniş aralıklı bir giriştir. Yüksek frekansta Zero Voltage Switching (ZVS) topolojisi ile DCM dönüştürücüsü sürekli giriş hattı aralığında yüksek verimlilik sağlamaktadır. Detaylı bilgi için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
TE Connectivity Corocom EJT güç giriş filtresini tanıttı. Bu cihaz ile birlikte yüksek frekansta çalışan uygulamalar için Corocom EJT serisi IEC giriş filtrelerinin performansı arttırılmış oldu. Bu yeni filtre IEC320-C14 girişi etrafındaki flanşları (kenarları) genişletmekte, potansiyel boşluklardan (gap’lerden) yayılan radyo frekanslarının oranlarının azalmasına yardımcı olmaktadır.