KURUMSAL ÜRETİCİLERİMİZ KARİYER SEMİNERLER EMPA ENERJİ İLETİŞİM
Empa Elektronik
Empa Elektronik
image8-550x220
ST’den bir ilk!

6 eksen (3D ivme + 3D “gyro”) ve “Machine Learning” çekirdekli hareket sensörü


LSM6DSOX içerdiği ve birbirleriyle etkileşimli çalışabilen MLP (Machine Learning Processor) ve FSM (Finite State Machine) blokları sayesinde 100 kata kadar daha düşük akım tüketimli hareket algoritma işleme sağlarken çok daha küçük ve çok daha akıllı ürünler tasarlamanızı sağlar.

MLP: Bu blok dahili ivmeölçer ve jiroskoptan aldığı verinin yanı sıra I2C üzerinden bağlayabileceğiniz başka sensör verilerini de birleştirir, filtreden geçirip kullanıcının tanımladığı bir zaman aralığı için istatistiksel parametreleri hesaplar ve bunları giriş verisi olarak “Machine Learning” çekirdeğine yani karar ağacına aktarır. Karar ağacı sonuçlarını da isteğe bağlı olarak ayrıca filtreden geçirilebilirsiniz.

FSM: 16 adet bağımsız FSM’yi kullanarak 16 ayrı program yazabilir, bunlara otomatik olarak belli hareket paternlerini (serbest düşme, uyanma, bilek çevirme hareketi, sarsma, dokunma, kaldırma vb. ) yakalatıp işlemci yükünüzü ciddi oranda azaltabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri daha basit bir şekilde kullanmanızı sağlayacak özel gelişmiş araçları, ST’nin MEMS Sensor geliştirme kartları için ortak ara yüz yazılımı olan Unico GUI içinde bulabilirsiniz.
Detaylı Görüntüle
image8-550x220
Omron’dan akıllı yaşam sensör çözümleri

Daha önceki bültenlerimizde Omron’un Electronica’da sunduğu sensör vizyonundan bahsetmiştik. Bu kapsamdaki tüm detaylara ve öne çıkan ürünlere Omron’un yeni düzenlenen Electronica sayfasından ulaşabilirsiniz.

Görüşmelerimizde hep vurguladığımız gibi; EMPA olarak bu vizyonunu paylaşıyor, sizlere tüm desteğimizi sunuyoruz.
Detaylı Görüntüle
image8-550x220
Yeebo, TFT ve dokunmatik paneller dahil geniş LCD ürün portföyü ile ürünlerinizin dış dünyaya açılan yüzü olacak.

Özel tasarım dahil monokrom LCD ve grafik LCM alanında pazarın önde gelen firmalarından olan Yeebo, son yıllarda büyük yatırım yaptığı TFT alanında da 1.44” ten 12.1” e kadar farklı teknolojilerde çözümler sunuyor. Özellikle her yönden tam görüş açısı sağlayan ve ülkemizde de yüksek adetli uygulamalarda testlerden başarıyla geçmiş IPS teknolojili TFT ekranlar fiyatlarıyla sizi şaşırtacak!

Projenize uygun ekran önerisi için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.
Detaylı Görüntüle


image8-550x220Email: bilgi@empa.com
Telefon: +90 212 465 71 99

icon-facebook icon-youtube icon-youtube icon-youtube icon-youtube
© 2019 Empa Elektronik | Tüm Hakları Saklıdır.