KURUMSAL ÜRETİCİLERİMİZ KARİYER SEMİNERLER EMPA ENERJİ İLETİŞİM
Empa Elektronik
Empa Elektronik
image8-550x220
T-Plus MEMS ailesi: İki yerine tek sensör

MEMS alanının lider firmalarından STMicroelectronics’in benzersiz hareket ve çevresel sensör teknolojileri birleşti ve ortaya sistem maliyetini, güç tüketimini ve devre alanını azaltan; performansta fark yaratan bir aile çıktı.

Piyasadaki çoğu farklı sensörün içeriğinde kompanzasyon amaçlı sıcaklık ölçüm özelliği görünse de, buradaki algılama genellikle iç yapıdaki bir BJT transistörün bacakları arasında farklı zamanlarda yapılan bir görece gerilim ölçümüne dayanıyor. T-Plus’ta ise ayrık sıcaklık sensörlerine çok yakın hassasiyette ölçüm yapabilen bir yapı ve arka planda ST’ye özel üretim ve test teknolojileri bulunmakta. Bu sayede sıcaklık sensörü çip içerisinde ekstra bir alan ve güç tüketimine sebep olmuyor.

3-eksen ivme ölçer ve sıcaklık sensörünü tek yongada birleştiren serinin ilk ürünü LIS2DTW12 özellikle pilli IoT uygulamaları için mükemmel bir çözüm.

Öne çıkan özellikler:

 • Düşük güç tüketimi: 50 nA (power-down mode), < 1 µA (active low-power mode)
 • 0.8 °C (tipik hassasiyet)
 • 1.62 V to 3.6 V çalışma gerilim aralığı
 • ±2g/±4g/±8g/±16g
 • Yüksek hızlı I²C/SPI çıkış
 • 16-bit ivme veri çıkışı
 • 12-bit sıcaklık veri çıkışı
Detaylı Görüntüle
image8-550x220
Dünyanın en büyük FPGA’i üretimde!

Xilinx, 3. nesil en yüksek kapasiteli FPGA'i olan Virtex® UltraScale+™ VU19P için üretime başladığını duyurdu. Ürün, içerdiği yüksek lojik kaynak ve I/O sayısı ile teknolojinin sınırlarını zorlayan projeler için tek çip donanım sunuyor.
Detaylı Görüntüle
image8-550x220
VAR-SOM-6UL

Variscite, üzerinde NXP i.MX 6UL bulunan, SO-DIMM200 paketindeki yeni modülünü duyurdu. Bu yeni modül ile VAR-SOM Pin2Pin uyumlu ailesine 6UL tabanlı, düşük maliyetli bir ürün daha eklenmiş oldu.

VAR-SOM-6UL, hali hazırda popüler olarak kullanılan DART-6UL serisi SoM'lar ile aynı özelliklere sahip olmasının yanı sıra daha küçük boyutlarda olması ve i.MX 8 ile uyumlu bir tasarım imkanı sağlaması sayesinde rakiplerinden ayrılmaktadır.
image8-550x220
Detaylı Görüntüle


image8-550x220Email: bilgi@empa.com
Telefon: +90 212 465 71 99

icon-facebook icon-youtube icon-youtube icon-youtube icon-youtube
© 2019 Empa Elektronik | Tüm Hakları Saklıdır.