KURUMSAL ÜRETİCİLERİMİZ KARİYER SEMİNERLER EMPA ENERJİ İLETİŞİM
Empa Elektronik
Empa Elektronik
image8-550x220
Çip Tasarımında Bir Ustalık Ürünü: STM32WL
Dünyanın Dahili LoRa® (Long Range) Alıcı-Verici İçeren İlk Mikrodenetleyicisi

1GHz altı frekans bandında “Chirp Spread Spectrum” modülasyon tekniği ile çalışan ve olası dalga girişimlerine karşı esnek kurgusuyla güçlü bir haberleşme imkanı sunan LoRa® teknolojisi küçük veri paketlerini uzun mesafelere iletmeye olanak sağlıyor. Uzmanlar arasındaki genel kanıya göre, LoRa® bu özellikleri ile IoT’nin her alanda yayılmasının önündeki olası engelleri de ortadan kaldıracak gibi duruyor. ST de bu bağlamda aynı silikon yongada tasarlanmış dünyanın gerçek anlamda ilk LoRa SoC (System-on-Chip)’i olan STM32WL ailesini sizlerin kullanımına sunuyor.

image8-550x220
Semtech SX126x üzerine özel olarak tasarlanmış bu ürün, biri 15 diğeri ise 22 dBm’e kadar çıkabilen 2 güç çıkışı sağlamakta. 150-960 MHz bandını destekleyen STM32WL esnek güç ve frekans yapısı ile ürünlerinizin dünyanın her bölgesinde kullanımına olanak sağlayacak.

STM32WL; LoRa, (G)FSK, (G)MSK, ve BPSK modülasyonlarını destekliyor. Bunun anlamı, ürünün LoRa modülasyonu üzerinden LoRaWAN “stack” koşturabilmesinin yanı sıra örneğin BPSK üzerinden Sigfox “stack” te koşturabilecek olması. STM32WL böylece modülasyon anlamında tam bir esneklik sağlıyor ve her biri için ayrı çip seçimi yapma problemini ortadan kaldırıyor.

ST bu üründe daha önce STM32WB’den (Bluetooth™ 5.0 sertifikalı) elde ettiği önemli tecrübeleri ve kazanımları da tekrar hayata geçirmiş durumda. Tek yonga tasarımı mikro ve radyo kısımlarını 2 yerine tek kristalle sürebilmenizi sağlayarak sistem maliyetini düşürüyor. Dahili paralel DC/DC (SMPS) ve LDO içeren özel güç yapısı henüz SMPS hazır olmasa bile düşük güç modundan 5us gibi bir sürede uyanmayı sağlıyor.

Geliştirme ortamları dahil tüm detaylar için ST blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Projenize özel destek ve fiyat için bizimle mutlaka iletişime geçiniz.
Detaylı Görüntüle
image8-550x220
Vitis AI Artık Kullanıma Hazır!

Vitis AI ile, Xilinx tabanlı donanımlar üzerinde yapay zeka uygulamalarınızı hızlıca uygulayabilirsiniz. Birçok hazır modelin ve demo uygulamasının yanı sıra, size özel modelleri optimize edecek, sadeleştirecek ve derleyecek alt sistemler de Vitis AI ile sunuluyor.

Detaylı Görüntüle
image8-550x220
Taiyo Yuden “All-Solid-State” Lityum İyon İkincil Piller Geliştiriyor

Taiyo Yuden, çok katmanlı seramik kapasitörler (MLCC) proses teknolojisi de dahil olmak üzere çeşitli teknolojilerin kullanıldığı “All-Solid-State” lityum iyon ikincil pilleri duyurdu.

Bu ürünlerin çoğunluğu MLCC'ler ile -4532 kılıfından 1005 kılıfına kadar- aynı boyutlarda olacak. 2020'de numune gönderimine başlayacak olan Taiyo Yuden 2021'de seri üretime başlamayı planlıyor.

Detaylı Görüntüle


image8-550x220Email: bilgi@empa.com
Telefon: +90 212 465 71 99

icon-facebook icon-youtube icon-youtube icon-youtube icon-youtube
© 2019 Empa Elektronik | Tüm Hakları Saklıdır.