Espressif’ten Matter için Eksiksiz Çözümler

Matter; Amazon, Apple, Google ve diğer birçok CSA (Connectivity Standards Alliance) üyesi endüstri devi tarafından ortaklaşa başlatılmış bir bağlantı standardıdır. Bu protokol, birden fazla markaya ait cihazın birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Aktif bir Connectivity Standards Alliance üyesi olarak Espressif sadece standarda ilk katkıda bulunanlar arasında değil, aynı zamanda Matter’ın gelişimini desteklemek için bir çok çalışma gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, Matter’ın birçok yeni özelliği Espressif SoC’ler tarafından desteklenmektedir.

1.       ESP32, ESP32-C ve ESP32-S serisi gibi Wi-Fi özellikli SoC’lerimiz ve modüllerimizi Matter uyumlu Wi-Fi cihazları tasarlamak için kullanılabilirsiniz.

2.       IEEE 802.15.4 entegre edilmiş ESP32-H SoC’ler ve modüllerimizi Matter uyumlu Thread cihazları tasarlamak için kullanılabilirsiniz.

3.       ESP32-H ve bir Espressif Wi-Fi SoC’yi birleştirerek, Thread ağlarını Wi-Fi ağlarına bağlamak için bir Thread “border router” oluşturulabilirsiniz. Matter-Zigbee köprü cihazları tasarlayarak Matter olan ve olmayan ağları bağlamak için kullanabilirsiniz.

4.       Matter ağlarını Bluetooth LE Mesh cihazlarıyla bağlamak için hem Wi-Fi hem de Bluetooth LE’yi destekleyen tek bir ESP SoC üzerinde bir Matter-BLE Mesh köprü oluşturulabilirsiniz.

Daha fazlası için: https://www.espressif.com/en/news/ESP_Matter_Solution?position=0&list=VlDvC31q6NFJ6QsHsVzXeY56YwNSQjkRseoHxD-3Roo

Author:

  admin