Geliştirilmiş Hava Kalitesi Sensor Modülü SEN6x 

Sensirion’un gelecek yıl içinde piyasaya sunacağı SEN6x Hava Kalitesi Sensör Modülünün detayları belli oldu.  

Güvenilir ve hassas hava kalitesi ölçümü sağlamak için geliştirilmiş bir yenilikçi bir olan SEN6x platformu, artık modern yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan iç mekân hava kalitesini izlemek ve kontrol etmek için tasarlanmıştır. 

Sensirion’un öncü sensör teknolojisiyle donatılmıştır ve bir dizi hava kalitesi parametresini hassas bir şekilde ölçebilme yeteneğine sahiptir. Bu sensörler, partikül madde (PM1, PM2.5, PM4, PM10), VOC’ler (Uçucu Organik Bileşikler), CO2 (Karbon Dioksit), HCHO (Formaldehit), sıcaklık ve nem gibi önemli hava kalitesi göstergelerini izleyebilir. 

Yenilikçi bir tasarıma sahiptir, maliyetleri azaltır ve özelleştirmeye olanak tanır. SEN6x’in temelinde, yeni bir tasarıma sahip, küçültülmüş bir MEMS tabanlı partikül madde algılama bileşeni olan SPS6x bulunmaktadır. 

• SEN60 – PM 

• SEN65 – PM, RH&T, VOC & NOx 

• SEN66 – PM, RH&T, VOC & NOx, CO2 

• SEN68 – PM, RH&T, VOC & NOx, HCHO 

Çeşitli uygulama alanlarına yönelik esneklik sağlar. Evler, ofisler, okullar, hastaneler ve diğer iç mekân ortamlarında hava kalitesini izlemek için idealdir. Aynı zamanda endüstriyel kullanımlar için de uygundur ve havalandırma sistemlerinin verimliliğini artırmak, sağlıksız koşulları tespit etmek ve hava kalitesini izlemek için kullanılabilir. 

Detaylı Bilgi için: 

https://sensirion.com/products/catalog/SEN6x

https://sensirion.com/sen6x-air-quality-sensor-platform

https://admin.sensirion.com/media/documents/58F322E6/64873046/SE_Product_Flyer_US-Letter_SEN6x-web.pdf

Geliştirilmiş Hava Kalitesi Sensor Modülü SEN6x 

YAZAR:

  Empa