skip to Main Content

Vicor Yeni ±1 % Regule ChiP Paketindeki DCM’leri Duyurdu

Vicor Chip paket tipindeki DCM ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Bu yeni DCM ürünleri ±1% regüle çıkış sağlamasının yanında 28V, 270V ve 275V gibi nominal giriş gerilimlerini desteklemektedir. (Aşağıdaki tabloda Vicor’ un yeni bileşenleri gösterilmektedir).

DCM ürünleri UAV, kara aracı, radar, ulaşım ve endüstriyel kontrol cihazları da dahil olmak üzere düşük çıkış gerilimi gerektiren geniş yelpaze uygulamalar için tasarlanmıştır. Yeni nesil DCM’ler ek regülatör kullanılmadan standart ± 3% doğrultmanın yetersiz kaldığı noktalarda dahi kullanılabilmektedir.

Yüksek Verim ve Güç Yoğunluğu

 ChiP paketindeki DCM’ ler  regule olmayan geniş giriş voltaj aralığında çalışıp, regüle ve izole DC çıkış gerilimi sağlamaktadır.  Yüksek frekanslı ZVS teknolojisi ile tasarlanan DCM dönüştürücüler, tüm giriş gerilim aralıklarında ve 1.032W / in3’ e kadar çıkabilen güç yoğunluklarında yüksek verimlilik sunmaktadır. Tüm bu ürünler -55 ° C’ ye sorunsuz çalışma imkanı sağlayan M sınıfına dahildir.

ChiP Paketleme Teknolojisi

Vicor’ un ChiP paketleme teknolojisi, yeni nesil ölçeklenebilir güç modelleri içindeki en gelişmiş yapıyı sunmaktadır. Gelişmiş manyetik yapıların entegre edilmiş yüksek yoğunluklu ara bağlantı (HDI) alt tabakaları, güç yarı iletkenleri ve ASIC’ leri kontrol etme özelliğinden yararlanan ChiP paket teknolojisi, yüksek güç yoğunluğu sağlamak için paketin her iki tarafında da üstün termal yöntemler kullanır. Isıya duyarlı ChiP paketleri, müşterilerin daha önce ulaşılmayan sistem büyüklüğü, ağırlığı ve verimlilik özellikleri ile hızlı ve düşük maliyetli güç sistemi çözümleri elde etmelerini sağlar.

Back To Top