skip to Main Content
xethru-radar-developer-platform-x4m03-2

XeThru Hakkında

Novelda AS, 2004 yılında Norveç’te kurulmuştur. Ultra yüksek çözünürlüklü impulse radarı yapmak adına nano ölçekli kablosuz düşük güç teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Arge odaklı bir sensör şirketidir. Devrim niteliğindeki radar sistemlerinde kullanılan bir çip teknolojisi, müdahaleci olmayan sensörler geliştirmelerinin temelini oluşturmaktadır.

Novelda’daki XeThru Impulse Radar, tek bir çip üzerine entegre edilmiş tam bir CMOS radar sistemidir. Bu teknoloji, yaşamsal belirti izleme, kişisel güvenlik, çevresel izleme, endüstriyel / ev otomasyonu ve diğer yeni sensör uygulamalarında yüksek hassasiyetli bir elektromanyetik sensörü hayata geçirmek için kullanılmaktadır.

XeThru bir yandan gizliliği tam olarak koruyorken ilgili verileri toplayan ve müdahil olmayan sensörleri etkinleştirerek yaşam kalitesini, kişisel rahatlığı ve güvenliği artırabiliyor. Teknoloji, tüm geleneksel sensör fonksiyonlarını bir arada topluyor: Varlığı, mesafeyi, yakınlığı, el hareketlerini algılıyor ve ayrıca farklı materyallerin de farkına varabiliyor. Duvardan yan odayı görebiliyor, zemini farkedebiliyor,  aynı zamanda estetik ve kurcalanmaması gibi sebeplerden dolayı gizlenebiliyor.

Novelda dünya çapındaki sistem geliştiricilere hem geliştirme kitleri hem de yazılım, antenler ve sinyal işleme dahil olmak üzere kullanımı kolay OEM sensör modülleri sağlamaktadır. Novelda ürünleri tıbbi izleme, hayati bulguların izlenmesi, insan algılama, temassız bebek takibi, uyku izleme, yaşlı bakımı, hasta izleme, hedefli tahliye sistemi gibi projelerde kullanılmaktadır. empa:::electronics olarak Novelda’nın Türkiye’deki temsilcisi olarak ürün ve teknolojilerini sizlerin kullanımına sunuyoruz.

System-On-Chip (SoC) X4

Detaylı bilgi için tıklayın.

System-On-Chip (SoC) X2

Detaylı bilgi için tıklayın.

Presence Sensor

Detaylı bilgi için tıklayın.

Respiration Sensor

Detaylı bilgi için tıklayın.

Custom Sensor Development

Detaylı bilgi için tıklayın.

[contact-form-7 id=”5340″]

XeThru Hakkında Gelişmelerden Haberdar Olmak İster misiniz?

Gelişmelerden, yeni ürün ve kampanyalardan haberdar olmak için sizi mail bültenimiz Empathings’e üye olmaya davet ediyoruz. Daha önce yayınlanan bültenlerimizi görüntülemek için tıklayınız.

Back To Top