skip to Main Content

XP Power ECE10 Serisi ile Ev Tipi Enerji Ölçüm Uygulamalarında İdeal Çözüm

Ev aletleri veya enerji sayaçlarında kullanılmak üzere güç kaynakları diğer birçok uygulamadan farklı özellikler gerektirir. Tipik bir ölçüm uygulaması örneği ve çözümü aşağıdaki gibidir:

Energy sayacı gibi özellikli uygulamalarda kullanılacak güç kaynakları Universal ( 90-264VAC) giriş gerilimi üzerinden 24V çıkış sağlamalıdır. Güç kaynağı herhangi bir güç düşümü olmadan 0° – 70 ° derece çalışma sıcaklığında sürekli ortalama 4W civarında bir çıkış gücü sağlamalıdır. Son ürün class II izolasyon standardına ve yayılımsal ( radiated) ve iletimsel ( conducted) tarafta class B standardına uyum göstermelidir. Genellikle ev tipi uygulamalar alan kısıttı olduğu için, standart ölçüm cihazlarında ihtiyaç duyulan güç kaynağı 25.4mm x 43.18mm x 17.78mm boyutundan büyük olmamalıdır.

Güvenlik ve soğutma için sınırlı alan bulunması ve konnektörler ve kablolama için ekstra bir alanın olmaması sorun oluşturan durumlardan biridir. Plastik korumalı PCB monte ürünler bu gibi durumlarda tasarımcıların işlerini kolaylaştıran çözümlerin başında gelir. Aynı zamanda plastik korumalı PCB monte ürünleri ekstra sigorta veya filtreleme gerektirmemesiyle artı bir kolaylık sağlamaktadır.

Bu tarz uygulamalarda XP power güç marketine 24V’da dünyanın en küçük plastik korumalı güç kaynağını öneriyor. 25.4mm x 38.1mm x 15.24mm boyutlarına sahip ECE10 serisi ürünler, class B ve class II standartlarına uyum sağlıyor. Yüksek verim, düşük ısı atımı ve 70 ° C kadar sıcaklarda ortalama 5W sürekli güç sağlıyor olması gibi özellikleri ile XP power ECE10 serisi ürünleriyle ev tipi enerji ölçüm uygulamalarında tasarımcıların işlerini kolaylaştıracak ideal bir çözüm sağlıyor.

Back To Top