95⁰C Sıcaklığa Dayanan, %20 daha verimli Bridgelux F90 COB LED  duyuruldu!  

Yenilikçi LED çözümlerinin önde gelen geliştiricisi ve üreticisi Bridgelux, F90 COB LED’lerin piyasaya sunulduğunu duyurdu. Piyasadaki en yüksek verimlilik ve renk doğruluğunu sağlayan F90 COB LED’ler, ticari ve konut iç aydınlatma uygulamaları için ideal bir çözümdür. Ticari aydınlatma uygulamalarında Current Lighting Solutions, LLC tarafından lisanslanan Potasyum Florosilikat (PFS) fosfor teknolojisi ve konut aydınlatma uygulamalarında Savant Company’ye bağlı GE Lighting tarafından kullanılan F90 COB’ LED’ler, daha önce piyasaya sürülen F90 SMD ve F90 Filament ürünlerine katılıyor. 

F90 COB LED ailesi , 8 mm ile 22 mm çapındaki geniş bir Yüzeyden Işık Yayan Alan (LES) aralığında sunulmaktadır ve etkinlikleri 190 lümen/watt’a kadar çıkmaktadır. Bu, önceki nesil Gen8 CRI 90 COB LED lere göre %20 iyileştirme ve Gen8 CRI 80’e göre %5 iyileştirme anlamına gelmektedir. Bu çığır açan performans, COB LED ler için piyasadaki en yüksek etkinlik seviyesini temsil etmektedir. Özellikle sağlam yapılarıyla, F90 COB LED lerin normal sürücü akımları için 95⁰C’ye kadar ve maksimum sürücü akımları (2 katı) için 85⁰C’ye kadar kasa sıcaklıklarına izin verilebilir.  

Bridgelux CEO’su Dr. Yi-Qun Li, “Diğer F90 ürünlerimizin ne kadar başarılı olduğunu gördük, bu yüzden F90 COB LED leri bu kadar geniş bir konfigürasyon aralığında sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız,” diyor. 

Empa olarak tüm aydınlatma projelerinizde çözümlerimiz ile destek olmaya devam edeceğiz. 

95⁰C Sıcaklığa Dayanan, %20 daha verimli Bridgelux F90 COB LED  duyuruldu!  

YAZAR:

  Empa