empa Elektornik

KURUMSAL

ÇÖZÜMLER

GİRİŞ YAP

ARAMA

empa logo
empa logo

AI & Cloud

post

AI & Cloud

Günümüz gelişmiş işlemci ve haberleşme teknolojileri sayesinde baş döndürücü bir ilerleme kaydeden Bulut ve Yapay Zekâ alanlarında tasarımlar yapıyor, bunları müşterilerimizle paylaşarak dijital dönüşüm ve inovasyon süreçlerini hızlandırmalarını ve kendi sektörlerinde fark yaratmalarını sağlıyoruz.

ANASAYFA , ÇÖZÜMLER , AI & Cloud

EMPA, 2018 başından beri Türkiye’de AWS ile IoT partnerliği yapmakta, servisleri üzerinde anahtar teslim Bulut-IoT projeleri hayata geçirmektedir. Paralelde, FPGA’ler üzerinde görüntü analizi ve Arm® Cortex® mikrodenetleyiciler üzerinde makine öğrenmesi alanlarında ST ve AMD-Xilinx gibi üreticilerinin AI çözümlerini ilk elden tecrübe edip, uygulanabilir noktalarda da bu tecrübeyi projelere entegre ederek müşterilerinin inovasyon süreçlerini hızlandırmaktadır.

 

Dördüncü sanayi devrimi olarak ta anılan dijital dönüşüm, çağımızın göz ardı edilemeyecek bir gerçeği olmuş ve tüm endüstriler için hayati öneme gelmiş durumdadır. Bu sadece yeni ve basit bir dijitalleşme dalgası daha değil, üründen müşteri deneyimine kadar tüm süreçleri kapsayan bir konudur.

Dijital dönüşümü besleyen faktörler bulut bilişim ve burada ortaya çıkan büyük veri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulut bilişimin bize sunduğu kolaylık, esneklik, sürdürülebilirlik, ölçeklenebilirlik ve tüm bunlara uygun maliyetlerde erişim olanakları; düşük güçlü haberleşme ve yeni işlemci teknolojileriyle birleşince hızla sahada uygulanmaya başlanmış ve dünya çapında toplanan veri miktarı ciddi anlamda büyümeye başlamıştır.

AI (Artificial Intelligence, Yapay Zekâ); dijital dönüşüm sürecinde ortaya çıkan büyük verinin işlenmesi, anlamlandırılması ve farklı alanlarda kullanılabilmesini sağlayan çığır açıcı bir teknolojidir. Günümüzün gelişmiş işlemcileri ve internet sayesinde baş döndürücü bir ilerleme kaydeden bu teknoloji algoritmik olarak çözülmesi mümkün olmayan bir çok konuda hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır.

Empa Elektronik tüm bu alanlarda uzun yıllardır ARGE faaliyetleri sürdürmektedir. Empa Teknoloji iş birimimiz 2018 başından beri Türkiye’de AWS ile IoT partnerliği yapmakta, AWS servisleri üzerine kurulu anahtar teslim Bulut-IoT projeleri hayata geçirmektedir. Edinilen tecrübe sonucunda da EmpaCloud isminde genel amaçlı kullanılabilecek bir Bulut-IoT Cihaz Yönetim Platformu tasarlamıştır.

Empa Teknoloji paralelde gömülü alandaki uzmanlığını da kullanarak 2019’dan beri  uçta yapay zekâ alanında çalışmalar yürütmekte, kütüphanesini geliştirmektedir. ST ve AMD-Xilinx başta olmak üzere üreticilerinin AI alanında çözümlerini ilk elden tecrübe edip, uygulanabilir noktalarda da bu tecrübeyi projelere entegre ederek müşterilerinin inovasyon süreçlerini hızlandırmaktadır. AI çalışmalarımız; FPGA’ler üzerinde görüntü analizi, Arm® Cortex® mikrodenetleyiciler üzerinde ise makine öğrenmesi alanlarında devam etmektedir.

Empa Teknoloji ayrıca bir İ.T.Ü. ARI Teknokent projesi olan “Tiremo” platformunu tasarlamıştır. Bu platform; seçilmiş AI modellerini çok küçük mikrodenetleyicilerde koşturmayı mümkün kılan, bunu AI uzmanı olmayan kişilerin de yapabilmesine olanak sağlayarak farklı endüstri ve uygulamada geliştiricilerinin yapay zekâya kolay ve hızlı bir şekilde adım atmasını amaçlayan, gerekli donanımları da içeren uçtan uca bir sistemdir.

BANNER

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

logo logo

ST Hakkında

 

1987 yılında kurulan İtalya ve Fransa kökenli ST Microelectronics, 35 yılı aşkın bir süredir elektronik uygulamalar denildiğinde akla ilk gelen markalardan biridir.

Tam anlamıyla yeni bir teknoloji yaratıcısı, yapımcısı ve geliştiricisidir. Yenilikçiliğinin odak noktası; endüstrileri/toplumları yeniden şekillendiren ve daha sürdürülebilir bir dünyanın yolunu açan uzun vadeli hedeflerden kaynaklanmaktadır.

Global bir yarı iletken üreticisi olmasının yanı sıra 9.000’i Ar-Ge mühendisi olmak üzere 50.000’den fazla çalışanı ve dünya çapında 200.000’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Sahip olduğu 14 ana üretim tesisi ve nitelikli iş gücü sayesinde 19.500 patent sayısı ile teknolojide liderliği elinde tutmaya devam etmektedir.

Müşterilerimizle birlikte akıllı evler, fabrikalar ve şehirler inşa ediyoruz. ST ürünleri gelecek nesil mobil cihazlar, IoT ve  e-mobilite geliştirmeleri ile geleceğimizi daha güvenli ve zengin hale getirmeye devam edecek.

empa:::electronics olarak ST’nin Türkiye’deki en büyük temsilcisiyiz. ST ürün kataloğunun teknik bilgilerine hakim uygulama mühendislerimiz ile projelerinize destek veriyoruz. Her yıl düzenlediğimiz seminer ve eğitimlerle ST’nin yeni ürünleri ve teknolojileri hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Espressif Hakkında

 

Espressif, Çin merkezli bir mikrodenetleyici ve çip üreticisi olarak bilinmektedir. Şirket, dünya genelinde IoT (nesnelerin interneti) cihazları ve uygulamaları için gelişmiş çözümler sunmaktadır.

Espressif'in en ünlü ürünü, Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini entegre eden ESP32 mikrodenetleyicisidir. Bu çip, düşük güç tüketimi, yüksek performans ve güçlü bir işlemciye sahip olmasıyla birçok IoT cihazı için idealdir.

Espressif, aynı zamanda geliştiriciler için geniş bir yazılım ve donanım ekosistemi sunmaktadır. Bu ekosistem, geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olur.

Espressif, müşteri odaklı bir yaklaşımla çalışarak müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır. Ayrıca, şirket, ürünlerinin kalitesini ve güvenilirliğini garanti etmek için ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarına sahiptir.

Espressif, IoT dünyasında önemli bir oyuncu olarak kabul edilir ve yenilikçi çözümleriyle sektördeki lider konumunu korumaktadır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.