empa Elektornik

KURUMSAL

ÇÖZÜMLER

GİRİŞ YAP

ARAMA

empa logo
empa logo

Empa Hakkında

ANASAYFA , KURUMSAL , EMPA HAKKINDA

Empa Elektronik, 1981 yılında kurulduğu günden bu yana dünyaca ünlü komponent markalarıyla Türkiye Elektronik Sanayi’ne hizmet vermektedir. Bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge ekibi ile Empa; Türkiye’de öncü teknoloji workshopları düzenlemiş, aynı zamanda ilk TV uzaktan kumanda yazılımını geliştirerek yerli Elektronik Sanayi’nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

2000 yılından itibaren Türkiye ve Ortadoğu pazarında bölgesel bir teknik distribütör olarak öne çıkan Empa, yarı iletken konusunda ülkemizde pazar lideri konumundadır.

2016 yılında kurulan IoT Division ile Empa, nesnelerin interneti pazarında Türkiye’nin ihtiyaçları ile IT sektörünü ve elektronik sanayisini buluşturan projelere başlamıştır. Bu alandaki hızlı gelişmelere cevaben, 2018 yılında Empa Teknoloji ekibi kurulmuştur. Ekibimiz IoT, Edge, Yapay Zekâ konuları ve Ar-Ge projeleri üzerinde çalışmaktadır. IoT, Connectivity, Sensor-Cloud ve Edge AI konularında müşterilere ve üniversitelere yönelik Workshoplar düzenleyen EMPA Teknoloji birimi, 30 yıllık iş ortağımız olan dünya devi firmalar tarafından desteklenmektedir. EMPA Teknoloji, her yıl planladığı üniversite programı çerçevesinde mühendislik bölümü son sınıf öğrencilerine yarı zamanlı çalışma fırsatı sunmaktadır.

Dijitalleşmenin sonucu olarak artan müşteri sayısına ve tasarımlarına daha hızlı tedarik desteği sağlamak amacıyla e-ticaret sitemiz empastore.com, geniş ürün yelpazesi ve deneyimli mühendislik desteği ile hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle teknoloji alanında yeni kurulan şirketler, start-up’lar ve akademik araştırma yapanlar gibi farklı kesimlere, yarı iletken ve modül ihtiyaçlarına en hızlı şekilde hizmet vererek pazarın gelişimine daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Tüm bu bakış açısının zirvesinde yenilenen kullanıcı dostu tasarımıyla empa.com, ilgili alanlarda çalışan mühendislerin, uzman ekiplerimize soru sorarak bilgi alışverişi yapmasına olanak sağlamaktadır. Köklü kurum kültürümüz hakkında bilgiler ve faaliyetlerimizin de yer aldığı empa.com, sektör haberleri ile de sık sık güncellenerek yenilikçi bir bakış açısıyla hizmet vermektedir.

Bugün; tüketici elektroniğinden otomotive, savunma sanayisinden endüstriyel elektroniğe kadar, IoT ile başlayan büyük dijital devrimin yarattığı inovasyonların içinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Empa Elektronik olarak, sensörler, gsm modüller, Wi-Fi teknolojileri, mikrodenetleyiciler ve güç elektroniği dahil geniş bir ürün yelpazesi, mühendislik birikimi ve yazılım desteği ile inovasyon süreçlerinin hızlanmasına katkı vermeye devam ediyoruz.