Empa Elektronik

KURUMSAL

ÇÖZÜMLER

GİRİŞ YAP

ARAMA

ANASAYFA , KURUMSAL , EMPA HAKKINDA

Empa Elektronik kurulduğu yıl olan 1981’den bugüne kadar Türkiye Elektronik Sanayi’ne dünyaca ünlü komponent markaları ile hizmet vermiştir. Türkiye’de ilk teknolojik workshoplar Empa tarafından başlatılmış, bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge ekibi ile yine Türkiye’de TV uzaktan kumanda yazılımını geliştiren ilk firma olarak, Yerli Elektronik Sanayi’nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. 

Empa için bir başka önemli aşama pasif komponent konusunda ihtisaslaşmış olan kardeş şirketimiz Gestaş ile 2004 yılında birleşmesi ile gerçekleşmiştir. Şirketimiz bu birleşme sonucu müşterilerine çok yeni bir ürün çeşidi ile hizmet verebilir konuma gelmiştir.

2000 yılından itibaren Türkiye ve Ortadoğu pazarında bölgesel bir teknik distribütör kimliği ile öne çıkan Empa, yarı iletken konusunda ülkemizde pazar lideri konumundadır. Gelişimine hız kesmeyen devam etmesiyle birlikte, 2012 yılında Empatech programını başlatmıştır. Üniversitelerde gerçekleştirilen bu program ile mühendis adayı öğrencilerimize tez destek, elektronik endüstrisinin tanıtımı ve mentörlük sağlanmaktadır.

2016 yılında bünyesinde kurulan IoT Division ile Empa; nesnelerin interneti pazarında, Türkiye’nin ihtiyaçları ile birlikte IT sektörü ile elektronik sanayisini buluşturan projelere başlamıştır. Bu alanda yaşanan hızlı gelişmeler kapsamında 2018 yılında Empa Teknoloji ekibi kurulmuştur. Ekibimiz İTÜ Arı Teknokent’te faaliyetlerini sürdürürken; IoT, Edge, yapay zeka konuları ve Ar-Ge projeleri üzerinde çalışmaktadır. Müşterilerimize IoT-Sensör-Cloud ve Uçta Yapay Zekâ uygulamalarında başarılı çözümler sunan bir iş ortağı olarak yoluna devam etmektedir.

Dijitalleşmenin sonucu artan müşteri sayısı ve tasarımlara daha hızlı tedarik desteği verebilmek için e-ticaret sitemiz empastore.com, geniş ürün gamı ve arkasındaki tecrübeli mühendislik desteği ile hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle  teknoloji alanında yeni kurulan şirketlerin, start-up’ların ve akademik araştırma  yapanların akabinde,  yarı iletken ve modül ihtiyaçlarına en hızlı şekilde hizmet vermeyi ve pazarın gelişimine daha çok katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda yenilikçi bir bakış açısıyla oluşturduğumuz empa.com üzerinden ilgili alanlarda çalışan mühendislerin bilgi alışverişi yapmasını, Empa ekibinin sorulara destek vermesini sağlıyoruz.

Bugün 2023 yılında, tüketici elektroniğinden otomotive, savunma sanayiden endüstriyel elektroniğe, IoT ile başlayan büyük dijital devrimin yarattığı inovasyonların içinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Empa Elektronik olarak, yarı iletken teknolojileri; sensörler, gsm modüller, wi-fi teknolojileri, microcontroller ve güç elektroniği başta olmak üzere geniş ürün portföyü, mühendislik birikimi ve yazılım desteği ile inovasyon süreçlerinin hızlanmasına katkı vermeye devam ediyoruz.