skip to Main Content
eH14B9530-2_lw

Empa Elektronik kurulduğu yıl olan 1981’den bugüne değin Türkiye Elektronik Sanayi’ne dünyaca ünlü komponent markaları ile hizmet vermiştir.

Türkiye’de ilk teknolojik workshoplar Empa tarafından başlatılmış, bünyesinde oluşturduğu AR-GE ekibi ile yine Türkiye’de TV uzaktan kumanda yazılımını geliştiren ilk firma olarak, Yerli Elektronik Sanayi’nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

Empa için bir başka önemli aşama pasif komponent konusunda ihtisaslaşmış olan kardeş şirketimiz Gestaş ile 2004 yılında birleşmesi ile gerçekleşmiştir. Şirketimiz bu birleşme sonucu müşterilerine çok yeni bir ürün çeşidi ile hizmet verebilir konuma gelmiştir.

2000 yılından itibaren Türkiye ve Ortadoğu pazarında bölgesel bir teknik distribütör kimliği ile öne çıkan Empa, yarı iletken konusunda ülkemizde pazar lideri konumundadır.

Gelişiminde hız kesmeyen Empa, 2012 yılında Empatech programını başlatmıştır. Üniversitelerde gerçekleştirilen bu program ile mühendis adayı öğrencilerimize tez destek, elektronik endüstrisinin tanıtımı ve mentörlük sağlanmaktadır.

2016 yılında Empa bünyesinde kurulan IoT Division ile Empa; nesnelerin interneti pazarında, Türkiye’nin ihtiyaçları paralelinde IT sektörü ile elektronik sanayisini buluşturan projelere başlamıştır. Bu alanda hızlı gelişmeler 2018 yılında Empa Teknoloji şirketimizi doğurmuştur. Bugün bu yeni şirketimiz İTÜ Arı Teknokent’de IOT ve Edge de yapay zeka konularında Ar-Ge projeleri üzerinde çalışmaktadır.

2020 yılında Empa olarak müşterilerimizin komponent  ihtiyaçlarını karşılamamıza ilave olarak, bundan sonra  IOT-SENSÖR-CLOUD ve YAPAY zeka uygulamalarında çözüm sunan bir iş ortağı olma hedefi ile yolumuza devam ediyoruz.

Back To Top