skip to Main Content
eH14B9530-2_lw

Empa Elektronik kurulduğu yıl olan 1981’den bugüne değin Türkiye Elektronik Sanayii’ne dünyaca ünlü komponent markaları ile hizmet vermiştir.

Türkiye’de ilk teknolojik workshoplar Empa tarafından başlatılmış, bünyesinde oluşturduğu AR-GE ekibi ile yine Türkiye’de TV uzaktan kumanda yazılımını geliştiren ilk firma olarak, Yerli Elektronik Sanayi’nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

Empa için bir başka önemli aşama pasif komponent konusunda ihtisaslaşmış olan kardeş şirketimiz Gestaş ile 2004 yılında birleşmesi ile gerçekleşmiştir. Şirketimiz bu birleşme sonucu müşterilerine çok yeni bir ürün çeşidi ile hizmet verebilir konuma gelmiştir.

2000 yılından itibaren Türkiye ve Ortadoğu pazarında bölgesel bir teknik distribütör kimliği ile öne çıkan Empa, yarı iletken konusunda ülkemizde pazar lideri konumundadır.

Gelişiminde hız kesmeyen Empa, 2012 yılında Empatech programını başlatmıştır. Üniversitelerde gerçekleştirilen bu program ile mühendis adayı öğrencilerimize Tez Destek, Elektronik Endüstrisinin tanıtımı ve Mentorlük sağlanmaktadır.

2016 yılında Empa bünyesinde kurulan IoT Division ile Empa; nesnelerin interneti pazarında, Türkiye’nin ihtiyaçları paralelinde IT sektörü ile elektronik sanayisini buluşturan projelere başlamıştır.

Günümüzde Solar Enerji ve Led Aydınlatma alanında Empa Enerji , Nesnelerin Interneti ve Yazılım konularında da Empa Teknoloji kardeş şirketleriyle birlikte ekibini güçlendirerek sektöre verdiği hizmetleri çeşitlendirmiştir.

Back To Top