empa Elektornik

KURUMSAL

ÇÖZÜMLER

GİRİŞ YAP

ARAMA

empa logo
empa logo

E-Mobility

post

E-Mobility

Hayatımızda giderek daha da önem kazanan e-mobilite teknolojilerini alanında dünya lideri firmaların çözümleri ile destekliyor, uzun yıllara yayılan elektronik tecrübemizi hızla gelişen ülkemiz otomotiv sektörü ile buluşturuyor, ülkemizin kalkınması ve dünyamızın geleceğine katkıda bulunuyoruz.

ANASAYFA , ÇÖZÜMLER , E-Mobility

Empa Elektronik, dünyamızın geleceğinde çok kritik bir öneme sahip olan e-mobilite teknolojilerini portföyündeki bir çok üreticiden sağladığı çözümlerle uzun yıllardır desteklemektedir. Bu çözümler; yarıiletkenler, elektromekanik ve pasif elemanlar, güç elektroniği, IoT&sensörler, haberleşme teknolojileri, ekranlar, bulut teknolojileri ve yapay zeka gibi bir çok farklı başlık altında gruplandırılabilir.

 

Hayatımızda giderek daha da önem kazanan e-mobilite kavramı temel olarak elektrik motorları ile hareketliliğini sağlayan ve taşıdıkları özel pil blokları sayesinde şebekeden şarj edilerek enerjisini yenileyebilen tüm sokak taşıtlarını ifade etmektedir. Bu taşıtlar sadece elektrikli olabildikleri gibi, geleneksel içten yanmalı motorları da içeren hibrit yapılarda olabilirler.

 

E-mobilitenin çıkış noktası, artan çevre bilincine paralel olarak çevreyi korumaya yönelik yenilikçi ulaşım çözümleri geliştirme ihtiyacıdır. E-mobilite, enerjisini fosil yakıtlar yerine elektrikten alır. Böylece atmosfere salınan zararlı gaz miktarı azalır. Ayrıca bu taşıtlar kullanım esnasında enerji kayıplarını önleyebilir, geleneksel alternatiflerine göre daha az bakım onarım gerektirirler.

 

Empa Elektronik, dünyamızın geleceğinde çok kritik bir öneme sahip olan e-mobilite teknolojilerini portföyündeki bir çok üreticiden sağladığı çözümlerle uzun yıllardır desteklemektedir. Bu çözümler; yarıiletkenler, elektromekanik ve pasif elemanlar, güç elektroniği, IoT&sensörler, haberleşme teknolojileri, ekranlar, bulut teknolojileri ve yapay zeka gibi bir çok farklı başlık altında gruplandırılabilir. Uygulama bazında ise ana çözüm alanlarımız; motor kontrol, DC-DC, OBC (On Board Charger), BMS (batarya yönetim sistemleri) ve şarj istasyonları olarak sıralanabilir.

 

E-mobilite doğası gereği son teknoloji, gelişmiş, yenilikçi ve verimli elemanlar gerektirmektedir. Empa Elektronik özellikle 2018 yılından beri bu çerçevede ürün portföyünü özel olarak geliştirmiştir. EMPA, günümüz otomotiv elektroniğinde sınıfının en iyisi IGBT’ler, silikon ve SiC (Silicon Carbide) MOSFET’ler ve diyotlar, koruma elemanları, izole sürücüler, özel işlemciler, sensörler, haberleşme elemanları ve kablo&konektörler gibi bir çok farklı ürün grubunu alanlarında en iyisi üreticilerden sağlamaktadır.

 

BANNER

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

logo logo logo logo logo logo

ST Hakkında

 

1987 yılında kurulan İtalya ve Fransa kökenli ST Microelectronics, 35 yılı aşkın bir süredir elektronik uygulamalar denildiğinde akla ilk gelen markalardan biridir.

Tam anlamıyla yeni bir teknoloji yaratıcısı, yapımcısı ve geliştiricisidir. Yenilikçiliğinin odak noktası; endüstrileri/toplumları yeniden şekillendiren ve daha sürdürülebilir bir dünyanın yolunu açan uzun vadeli hedeflerden kaynaklanmaktadır.

Global bir yarı iletken üreticisi olmasının yanı sıra 9.000’i Ar-Ge mühendisi olmak üzere 50.000’den fazla çalışanı ve dünya çapında 200.000’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Sahip olduğu 14 ana üretim tesisi ve nitelikli iş gücü sayesinde 19.500 patent sayısı ile teknolojide liderliği elinde tutmaya devam etmektedir.

Müşterilerimizle birlikte akıllı evler, fabrikalar ve şehirler inşa ediyoruz. ST ürünleri gelecek nesil mobil cihazlar, IoT ve  e-mobilite geliştirmeleri ile geleceğimizi daha güvenli ve zengin hale getirmeye devam edecek.

empa:::electronics olarak ST’nin Türkiye’deki en büyük temsilcisiyiz. ST ürün kataloğunun teknik bilgilerine hakim uygulama mühendislerimiz ile projelerinize destek veriyoruz. Her yıl düzenlediğimiz seminer ve eğitimlerle ST’nin yeni ürünleri ve teknolojileri hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Anshan Yes Hakkında

 

Anshan Yes, Yes Optroelectronics Co. Ltd ve Anshan Ruilin Investmen Co. Ltd. nin yatırımıyla, 56.2 Milyon $ sermaye ile 2012 yılından itibaren display pazarındaki yerini almaktadır. Anshan Yes display alanında LCD, LCM, TFT, Dokunmatik Panel ve e-ink ürünleri ile hizmet vermektedir.Anshan Yes, uzmanlık alanları olan TN/STN LCD ve LCM alanlarında profesyonel çözümler sunabilmektedir. Anshan Yes, ürettiği ürünler ile Beyaz Eşya, Otomotiv, Medikal, Telekominikasyon, Tüketici Elektroniği gibi sektörlerde varlığını sürdürmektedir.

Merkezi Çin de bulunan Anshan Yes Dünya üzerinde 20 den fazla distribütörü ile hizmet vermektedir. Anshan Yes’in Türkiye’deki Satış, Pazarlama ve Teknik Destek operasyonlarını Empa Elektronik üstlenmiştir. Gerek projelerinizin başlangıç aşamasında ürün seçimlerinde gerekse ilerleyen projelerinizde karşılaşabileceğiniz sorunların çözümünde Anshan Yes mühendislerinden birebir destek alabilmektesiniz.

Sensirion AG Hakkında

 

Merkezi İsviçre Staefa’da bulunan Sensirion, dijital mikrosensör ve sistemlerin lider üreticisidir. 1998’de İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü (ETH) Zürih’in yan şirketi olarak kurulan şirket, İsviçre’de Zürih yakınlarında Staefa’da bulunuyor. Firma bünyesinde ABD, Güney Kore, Japonya, Çin, Tayvan ve Almanya gibi farklı ülkelerden çalışanlar bulunduruyor.

İsviçre’deki merkez;  araştırma, geliştirme ve üretimden sorumlu olarak faaliyet görmektedir. Ürün yelpazesinde nem, sıcaklık, uçucu organik bileşikler (VOC), karbondioksit ve partikül maddelerin ölçümünde kullanılan gaz, sıvı akış, basınç farkı sensörleri ve çevresel sensörler bulunmaktadır.  ABD, Avrupa, Çin, Tayvan, Japonya ve Kore’deki satış ofisleriyle uluslararası bir ağa sahip olup çok çeşitli uygulamalar için standart ve özel sensör sistemi çözümleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Sensirion sensörleri genellikle tıbbi, endüstriyel ve otomotiv sektörlerinde, analitik cihazlarda, tüketim mallarında ve HVAC ürünlerinde bulunmaktadır.

Sensirion ürünlerinin ayırt edici özelliklerinden biri, sensör elemanının, sistem mantığının, kalibrasyon verilerinin ve dijital bir arayüzün tek bir mikrodevre üzerinde akıllı sistem entegrasyonuna izin veren CMOSens® Teknolojisinin kullanılmasıdır. Sensirion güvenilir bir tedarikçi olduğunu; sadık müşterileri, kalite itibarı (ISO / TS 16949) ve en iyi müşteri hizmetleriyle birlikte göstermektedir. Sensirion; müşterilerinin projelerinde mesafe kat etmesi için istekli olduğunu kanıtlayan çeşitli ödüllere sahiptir. Sensirion, İsviçre ekonomisinin rekabetçiliğini artırmaya katkıda bulunan şirketler arasında, kişisel bağlılığı ve risk alma isteğiyle Ernst & Young Ödülü’nü kazanmıştır.

Sadece birkaç yıl içinde, Sensirion yüksek kaliteli sensör ve sensör çözümleri üreten dünya çapında lider bir üretici olduğunu göstermiştir. Bu başarı her şeyden önce, her gün sıra dışı olanı başarmaya çalışan ekip elemanlarının özverisi, yaratıcılığı ve uzmanlıklarından kaynaklanmaktadır.  Sensirion teknolojiyi kullanarak, daha akıllı bir gelecek için temeller atmayı kendisine misyon edinmiş bir şirkettir. İnovasyonu temel bir kavram olarak gören firma sürekli yeni şeyler denemeyi, yeni bir zemine basmayı sürdürerek diğerlerinden bir adım önde olmaktadır. Sensör pazarında üst üste devrimler yaratan Sensirion sensörlerinin gelişimine bakarak başardıklarını görebiliriz.

Günümüzde, Sensirion standartları belirlemeye ve ürünleriyle birlikte sensör endüstrisini ilerletmeye devam ediyor. En son teknoloji ve yılların tecrübesiyle, en karmaşık taleplere bile çözümler üretiyorlar. İnovasyonu aktif olarak destekleyen benzersiz bir şirket kültürü sayesinde yaratıcı fikirleri pazarlanabilir çözümlere dönüştürüyorlar. Ayrıca, şirketin her kademesinde işe alımlara çok önem veriyor, alanında uzman kişileri işe alıyorlar. Düzenli pazar araştırmaları, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha erken belirlemelerine olanak sağlamakla birlikte her müşterinin ihtiyacına göre en iyi sensör çözümünü de elde etmesini sağlıyor.

empa:::electronics olarak Sensirion’un Türkiye’deki temsilcisi olarak ürün ve teknolojilerini sizlerin kullanımına sunuyoruz.

Omnivision Hakkında

 

OMNIVISION, 1995 yılında kurulduğundan bu yana çeşitli endüstrilerde birden çok uygulama için gelişmiş dijital görüntüleme, analog ve dokunmatik ve ekran çözümleri geliştirerek ve sunarak teknolojinin öncüsü olmuştur. Küresel bir yarı iletken organizasyonu olarak, ödüllü yenilikçi teknolojileri, otomotiv, tıp, güvenlik ve gözetim, bilgi işlem, cep telefonu ve gelişen diğer teknoloji alanlarında daha sorunsuz insan/makine arabirim çözümlerini mümkün kılmıştır.

Güvenilir, yenilikçi görüntüleme ve algılama çözümleri sunmaya olan bağlılığı ile insan / cihaz etkileşimlerinin faydalarını en üst düzeye çıkaran yenilikçi teknoloji çözümlerini üretmeyi kendine misyon edinmiştir.

Alanındaki en ileri yarı iletken çözümleri ile akıllı telefonlar, güvenlik kameraları, endoskoplar, web kameraları, otomotiv kameraları, ADAS sistemler ve daha fazlası için yüksek kaliteli fotoğraflar ve video görüntüleri, analog çözümler ve dokunmatik ve ekran teknolojisi üreten sistemlerin çekirdeğini oluşturur.

  • Nyxel® NIR teknolojisi, daha az güç tüketirken düşük ışıkta daha iyi ve uzağı gören görüntü sensörlerine olanak tanır.
  • PureCel®,düşük ışık koşullarında daha iyi renk üretimi için piksel karışmasını ve paraziti azaltır.
  • RGB-Ir teknolojisi, biyometrik kimlik doğrulama, hareket algılama vb. için aynı cihazdan normal görüntü yakalamayı sağlar.
  • OmniBSI™gelişmiş hassasiyet, renk üretimi ve görüntü kalitesi sağlayan devrim niteliğinde bir platformdur.
  • HDR teknolojisi, bir sahnede son derece parlak ve karanlık alanlarda bile net görüntü yakalamayı gerçekleştirir.

TE Connectivity hakkında

TE Connectivity, dünya çapında yüksek kaliteli ve güvenilir bağlantı çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir. Ürettiği ürünler, giderek birbirine bağlanan dünyada önemli bir rol oynamaktadır. Şirketin merkezi İsviçre'de bulunur ve dünya genelinde 50'den fazla ülkede faaliyet gösterir.

TE Connectivity, birçok endüstride kullanılan elektrik, elektronik ve veri iletimi için bağlantı çözümleri tasarlar, üretir ve pazarlar. Sensörler, konektörler, kablolar, antenler, fiber optik ürünler, deniz altı haberleşme şebekeleri, elektrikli araçlar, giyilebilir teknolojiler ve akıllı binalar ve şehirler gibi tüm uygulamalarda çözüm sağlar.

Bünyesinde barındırdığı markalarla ürün yelpazesini sürekli genişletir. Bu markalar; ALCOSWITCH, HarnWare Software, AMP, HARTMAN, Polamco, KILOVAC, Raychem, Kissling, Potter & Brumfield, Schrack, Axicom, First Sensor, MEAS, Linx Technologies, Laird Technologies, MATE-N-LOK, DEUTSCH ve daha birçok markadan oluşur.

TE Connectivity, müşterilerine ürünlerinin tamamının kalite, güvenilirlik ve performans açısından test edildiği ve doğrulandığından emin olmak için sıkı bir kalite kontrol süreci uygular. Şirket, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş çözümler sunmak için tasarım, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri de sağlar.

Empa Elektronik olarak TE Connectivity Türkiye Distribütörlüğünü yürütürken, projeleriniz için çözümler ve destekler üretmeye her zaman hazırız!

https://www.te.com/usa-en/about-te/our-company.html

JST Hakkında

 

Dünyanın en büyük elektrik ve elektronik konnektör üreticilerinden birisi olan JST, ürettiği her üründe müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçlamaktadır. Bu yaklaşımıyla da; çok yüksek hızda ürün geliştirmek, üst düzey güvenilirlik ve kalite sunan komponentler üretmek, işleme ve envanter yönetimini titizle yaparak zamanında teslimat ve verimliliği artırıp maliyeti düşürmek gibi birçok prensibe sahiptir.

Müşterilerine “Tam Hizmet Tedarikçisi” olarak hizmet etmekte olan JST, gereksinimlerine göre müşterilerine özel kapsamlı hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler; tasarım ve geliştirme, tam donanımlı laboratuvarlarda test etme, global üretim tesislerinden birinde üretim, bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için el aletlerinden tam otomatik özel amaçlı mekanizmalara kadar bir çok uygulama araç desteği sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.