Elektrikli Araç Projelerinde TE’den Terzi İşi Çözümler! 

Elektrikli araçlar artık dünyamız için bir tercih değil, gerçek anlamda geleceğimizdir. 2021 yılı itibariyle satışların ikiye katlanmasıyla otomobil pazarının en hızlı büyüyen segmentlerinden biri haline gelmiştir. Hükümetler ve otomobil üreticileri, önümüzdeki 10 ila 15 yıl içinde yeni araç satışlarının %40, %50 hatta %100’ünün elektrikli araçlardan oluşmasını hedefleyen cesur hedefler belirledikçe, bu hızlı büyüme trendinin devam etmesi muhtemeldir. 

Elektrikli araçlar için temel alınan teknolojiler geliştirilebilir ve kullanıma uygun yapılarıyla artık kendini kanıtlamış durumdadır. Şimdi, elektrikli araç devrimini güçlendiren yeniliklerin daha ince ayrıntılarına odaklanarak maliyetleri azaltıp, üretim verimliliğini arttırma vakti! 

Geliştirme öncelikleri arasında şarj sürelerini kısaltmak, batarya ve motor yeteneklerini iyileştirmek, sürücülerin tork, hız, menzil ve güvenilirlik ihtiyaçlarını karşılamak ilk sıralarda yer almaktadır. 
 
TE Connectivity, elektrikli araç pazarının gelişen taleplerine uygun bileşenleri yaratmak için otomotiv üreticileriyle 12 yılı aşkın süredir iş birliği yapmaktadır. Her üreticinin elektrikli araç tasarımları kendilerine özel olsa da endüstri genelinde daha yüksek performans ve daha düşük maliyetler için geliştirilen projeler ile TE, terzi işi çözümleri sunma konusunda kararlılığını sürdürerek pazarın gelişmesi ve büyümesine katkı sunuyor. 

Empa Elektronik olarak elektrikli araç projeleri başta olmak üzere tüm TE çözümleri çerçevesinde sizlere destek olmaya hazırız. Her türlü soru görüş ve öneriniz için te@empa.com adresine ulaşabilirsiniz.  

Teşekkürler.  

Haber kaynağı: https://www.te.com/usa-en/about-te/perspectives-on-technology/hidden-innovations-advancing-electrical-vehicles.html 

Elektrikli Araç Projelerinde TE’den Terzi İşi Çözümler! 

YAZAR:

  Empa