STMicroelectronics, Ücretsiz “NanoEdge AI” ile Uçta Yapay Zekanın Önündeki Engelleri Kaldırıyor 

ST, günlük hayatta her gün her yerde kullandığımız uç birim cihazlarda yapay zeka adaptasyonu için çok önemli bir adım atarak, konunun ana tasarım araçlarından “NanoEdge AI Studio”yu tamamı Arm® Cortex®-M tabanlı olan STM32 mikrodenetleyicileri için ücretsiz ve sınırsız olarak kullanıma açtı. 

NanoEdge AI Studio, gelişmiş regresyon algoritmalarını kullanarak; anomali tespiti, benzerlik tanıma, sınıflandırma ve tahminleme amaçlı makine öğrenimi (ML) algoritmalarının oluşturulmasını basitleştirip hızlandırır. Araç, karmaşık ortamlarda kestirimci bakımı mümkün kılan ve uç birim üzerinde doğrudan öğrenme yapabilen çok küçük boyutlu ML kütüphaneleri oluşturma yeteneği sayesinde birden fazla ödül de kazanmıştır. 

NanoEdge™ AI Studio’nun Ana Özellikleri: 

• Yapay zeka araştırma dünyasının ana aktörlerinden olan ST; NanoEdge AI Studio’ya erişimi açarak gömülü dünyayı sadece STM32 ile değil, endüstrideki çoğu Arm® Cortex®-M tabanlı mikrodenetleyici üzerinden de desteklemektedir. 

• ST, NanoEdge AI Studio’yu güncelleyerek kullanıcılara projelerinin her aşamasında adım adım yardımcı olacak bir asistan da ekleyerek yeni bir kullanıcı deneyimi sunmuştur. 

• En son sürüm olan V4.3, üretime uygun kalitede algoritmalar oluşturulmasına yardımcı olan gelişmiş bir doğrulama aracını da içerir. 

Daha fazla detay için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz: 

https://newsroom.st.com/media-center/press-item.html/n4592.html

https://www.st.com/en/development-tools/nanoedgeaistudio.html

https://stm32ai.st.com/

Empa Elektronik olarak yıllardır uçta yapay zeka konusunda çalışmalar yapıyor, bu vesileyle “Accelerator Workshops” serimizin bir sonraki ayağının Edge AI özelinde olacağını da ilk kez duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Takipte kalın 😉 

YAZAR:

  Empa