Empa’nın Accelerator Workshops Yolcuğu!

3 Büyük İlde Geniş Bir Katılımla Başladık

Donanım ve yazılımlarını elektronik sektörümüzün ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarladığımız ve 2022’de 3 farklı şehirde uygulamalı olarak düzenlediğimiz Bulut-IoT workshop serimizin ilk bölümünü geçtiğimiz aylarda tamamlamıştık.


İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleşen etkinliklerimize IoT alanında faaliyet gösteren özel davetli yaklaşık 50 farklı firma ve 75 Ar-Ge mühendisi katılım sağlamıştı.

Mikrodenetleyici, sensör, iletişim ve bulut çözümlerimiz üzerine çeşitli sunum ve uygulamaların yapıldığı bu günübirlik etkinliklerde Empa Teknoloji’nin geliştirdiği sistemlerle; STM32 ile sıfırdan proje oluşturulması, çeşitli sensörlerden veri okunması, bunların AWS tabanlı EmpaCloud Cihaz Yönetim Platformumuza aktarılıp görüntülenmesi ve sistemlerin bulut üzerinden kontrolü gösterilmişti.

İlk etkinliğimizin çok verimli geçmesi ve sektör tarafından eğitici/geliştirici nitelikte olması nedeniyle hızlıca ikinci Accelerator Workshop hazırlıklarımıza başladık.

Workshop Serimizin İkinci Ayağı Mart Ayı İçinde Geldi

Mart ayı içinde çok verimli bir “Accelerator Workshop” daha gerçekleştirdik.

40’a yakın misafirimiz, sıfırdan özel olarak tasarlayıp sunduğumuz “Akıllı Ev Cihazları” uygulamalarıyla Bulut-IoT çözümlerimizi hem öğrenme hem de Empa geliştirme kitlerinde çalıştırıp deneyimleme imkanı buldular.

Etkinliklerimiz kapsamında 100’den fazla mühendis ile birebir uygulamalarla sıfırdan proje oluşturup çeşitli sensörler bağlayarak, verileri buluta aktardık.

Tecrübemiz ve çözümlerimizle harmanlanan, fırsatlarla dolu IoT uygulamalarıyla tanışabileceğiniz Accelerator Workshops’larımızı gelin bir de alanında uzman çalışma arkadaşlarımızdan dinleyelim!

Author:

  admin