empa Elektornik

KURUMSAL

ÇÖZÜMLER

GİRİŞ YAP

ARAMA

empa logo
empa logo

YDLidar

TÜM MARKALAR  >

YDLidar

 

YDLEAI Technology’nin markası olan YDLidar, çeşitli endüstriler için akıllı sensör ürünleri üretir. Robotik uygulamalarda en çok tercih edilen lidar sensörler özellikle haritalandırma, otonom navigasyon, hassas konumlandırma ve engelden kaçınmada kullanılmaktadır. YDLidar “triangle”, ToF ve “solid-state” Lidar sensörleri ile elektrikli robot süpürgeler, servis robotları, endüstriyel otomasyon, dronelar, akıllı güvenlik ve akıllı ulaşım gibi çok çeşitli alanlarla çözümler sunar.

Lidar Avantajları
a) Yüksek çözünürlük
b) Lidar bir optik bantta çalışır ve frekansı bir mikrodalgadan 2-3 kat daha yüksektir, bu nedenle, mikrodalga radarla karşılaştırıldığında, lidar sensörü çok yüksek menzil çözünürlüğüne, açısal çözünürlüğe ve hız çözünürlüğüne sahiptir.
c) Büyük gizleme ve güçlü parazit önleme özelliği
d) Lidar, gün boyu algılama görevlerini yerine getirebilir. Ayrıca, lazer düz bir çizgide yayılır, iyi yönlülüğe sahiptir ve yalnızca kendi yayılma yolunda alınabilir, bu nedenle lazer girişim sinyallerinin alıcıya girme olasılığı son derece düşüktür.
e) Harika alçak irtifa algılama performansı
f) Lazer kısa bir dalga boyuna sahiptir ve çok küçük bir sapma Açısı ile bir lazer ışını yayabilir. Çok yollu etki küçüktür (yönlü emisyon oluşturmaz ve mikrodalga veya milimetre dalga ile çok yollu bir etkiye sahiptir) ve alçak veya çok alçak irtifa hedeflerini tespit edebilir.
g) Geliştiriciler için çeşitli kaynaklar
h) Hedef mesafe, açı, yansıma yoğunluğu ve diğer bilgileri doğrudan elde edebilir ve hedef düzlem nokta bulutu harita bilgilerini oluşturabilir;

Uygulamalar
• Servis robotu, eğitim robotu, endüstriyel robot, RVC navigasyon engelinden kaçınma
• Dijital multimedya etkileşimi
• Drone tespiti
• VR görüntüleme
• Bölgesel güvenlik
• Çevresel tarama ve 3D rekonstrüksiyon
• SLAM/ROS Geliştiricileri
• Lazer Navigasyon Entegre Çözümü

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.