Yeni 8-bit mikrodenetleyiciniz artık 32-bit!

STMicroelectronics bugüne kadar sunduğu en rekabetçi 32-bit mikrodenetleyicisi olan STM32C0 ailesini duyurdu.  

STM32C0 serisi; beyaz eşya, küçük ev aletleri, endüstriyel uygulamalar ve buna benzer 8-bit mikrodenetleyiciler ile geliştirilen uygulamaların birçoğunda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.  

Bu uygulamalarda STM32C0 kullanarak, daha düşük güç tüketimi, daha hızlı tepki süreleri ve ekstra fonksiyonlara 8-bit’e yakın fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

STM32C0 serisi mikrodenetleyicilerin paket boyutları oldukça küçüktür ve sadece bir çift besleme pini bulundurur.  

Ayrıca dahili yüksek hassasiyetli (%1) clock sayesinde harici kristal kullanımına gerek yoktur. Bu sayede uygulamalarınızda daha düşük BoM maliyetiyle daha fazla giriş/çıkış pinine(I/O) sahip olabilirsiniz. 

Arm® Cortex®-M0+ çekirdeği ile 48MHz’e kadar hızlarda çalışabilir ve Run mode’da 80µA/MHz değerinde düşük güç tüketimleri sağlar. 

STM32 ailesinin sürekliliğini sağlayabilmek için STM32C0 serisi mikrodenetleyiciler, STM32G0 serisi ile uyumlu bir pin düzenine sahiptir. Bu sayede projenizin isterleri arttıkça seriler arası geçişi kolaylaştırır. 

STM32C0, yüksek hacimli üretim kapasitesiyle taleplerinizi karşılarken, 10-yıl “longevity” programıyla* da uzun vadeli tasarımlarınızda sizi destekleyecek, güvenilir partneriniz olacaktır.    

*ST 10-year “longevity” program;

https://www.st.com/content/st_com/en/about/quality-and-reliability/product-longevity.html#10-year-longevity&section=FM141-10-year

NUCLEO-C031C6, STM32C0116-DK ve STM32C0316-DK geliştirme kitleri ile bu yeni seri ile hızlıca tanışabilirsiniz.  

Ayrıca aşağıdaki linklerden C0 ile ilgili online eğitimlere ulaşabilirsiniz. 

31 Ocak’ta yapılan Webinarın video kaydını izlemek için LINK: https://content.st.com/extra-boost-to-cost-sensitive-8-bit-applications-webinar.html 

Mart ve Nisan aylarında yapılacak olan online workshop’a kayıt için LINK: https://content.st.com/stm32c0-workshop-emea.html 

Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz ve aşağıdaki linklerden serimizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Detaylı bilgi: https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32c0-series.html#overview 

Author:

  admin