Quectel Wi-Fi 6 Bluetooth 5.1 Kombo Modülünü Piyasaya Sürdü

Küresel çapta lider IoT çözümleri üreten Quectel, FCM360W Wi-Fi ve Bluetooth modülünü piyasaya sürdü. Yüksek performanslı bir işlemci ile Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 yeteneklerini birleştiren bu modül, 512KB SRAM ve 4MB flash bellek dahil olmak üzere geniş bir alana sahiptir. Yüksek işlem gücü, bellek, bağlantı ve güvenliği bir araya getiren çok yönlü bir çözüm sunar.

Modül, WPA-PSK, WPA2-PSK ve WPA3-PSK güvenlik standartları gibi standart güvenlik özelliklerine ek olarak ek güvenlik için 128-bit AES şifreleme sağlamaktadır. FCM360W, UART, SPI, I2C, I2S, ADC ve PWM gibi birden çok arayüzü destekler ve düşük güç tüketimi modları ve devamlı çalışma mekanizmaları gibi birçok özellik sunar, bu da akıllı evler ve endüstriyel IoT (IIoT) kullanım senaryoları için ideal çözümler oluşturur.

Quectel’in FCM360W Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 modülü, ultra kompakt bir 25.5mm x 18.0mm x 3.2mm boyutunda bir LCC form faktöründe sunulur, bu da geliştiriciler için büyük esneklik sağlar. Modül, 19 GPIO üzerinden çoklu kanal SSL bağlantılarını ve büyük miktarda verinin yerel önbelleğe alınmasını destekler. Bu, fotovoltaik inverterler, enerji depolama pilleri ve uzun süreli veri izleme ve depolama gerektiren diğer akıllı cihazlar gibi kullanım senaryoları için idealdir. Ayrıca, modülün çalışma sıcaklık aralığı -40°C ile +85°C arasındadır ve RF koaksiyel bağlayıcı, harici anten pimi veya PCB anten gibi anten seçenekleri sunar.

YAZAR:

  Empa