STM32U0: %50’ye varan enerji tasarrufu, Giriş Seviyesi Ultra Düşük Güç Tüketimli MCU’larda yeni standart! 

ST, RTC aktif iken Standby modunda 160 nA’lik statik tüketim ve Shutdown modunda 16 nA’lik güç tüketimi sağlayan ilk Cortex-M0+’lı MCU ailesi STM32U0’u piyasaya sürdü. 

STM32U0 ailesi bu güç tüketimi değerlerinin yanı sıra CoreMark’ta 140 puan ve SESIP seviye 3 özelliklerini sunarak ultra düşük güç tüketimli giriş seviye segmentindeki en yetenekli MCU’lardan biri olarak pazarda hakimiyet kurmak için geliyor. 

ST, STM32U0 ailesini daha da çekici hale getirmek için çevre birimlerinin sayısını oldukça bol tutuyor. Bu çevre birimleri arasında segment LCD sürücü, dijital-analog ve analog-dijital dönüştürücüler, OPAMP ve ultra düşük güçlü bir komparatör bulunmaktadır.  

Ayrıca STM32U0 serisi, L0 ve L4 serileri ile pin to pin uyumlu olduğu için mevcut tasarımlarınızdan geçişte kolaylık sağlamaktadır. 

ST’nün Ultra Düşük Güç Tüketimli Mikrodenetleyici ailelerinin en yeni üyesi olan STM32U0, bu fiyat noktasındaki en iyi statik güç tüketimlerden birini mühendislere sunarak endüstriyel, tıbbi, akıllı ölçüm gibi birçok alanda pilli uygulamalar için tasarımlarını optimize etmelerinde özgürlük sağlıyor. 

Detaylı Bilgi için: https://blog.st.com/stm32u0/ 

STM32U0 Ürün Sayfası: https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32u0-series.html 

https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32u0-series.html 

YAZAR:

  Empa