EV-Charger ve Otomotiv Uygulamaları İçin Durum İzleme 

Bataryalar, gelecek nesil araçların temelini oluşturarak dikkat çekici enerji yoğunluğu sunmaktadır. Ancak bu başarının anahtarı, bataryanın yönetildiği şekilde de yatmaktadır. 

Batarya Yönetim Sistemi (BMS), bataryanın güvenliği ve ömrünün koruyucusudur. Elektrikli Araçlarda (EV) riskler de yüksektir – verimliliği maksimize etmekten potansiyel tehlikeleri önlemeye kadar. 

EV-Şarj Cihazları İçin Durum İzleme konusunda Sensirion düşük güç tüketimli ve yüksek hassasiyete sahip otomotiv standartlarında sıcaklık ve nem sensörleri ile durum izleme çözümü sunmaktadır. 

Su girişi ve yüksek nem, performansı etkileyen ve zaman içinde elektronik sistemlere korozyon riski taşıyan önemli bir sorun olmaya devam etmektedir. Sensörler EV şarj cihazlarına veya batarya elektrikli araç uygulamalarına entegre ederek, güvenilirlik ve güvenlik sağlar. Bu, araç ve şarj sistemlerinde sistemlerin fonksiyonel güvenliğini sağlar. SHT4xA serisi sensörler, EV-Charger ve çeşitli otomotiv sistemlerinde su girişine ve yoğuşmaya karşı önlem almanızı sağlayarak performansı ve ömrü artırır. 

Sensör Özellikleri 

-Batarya tabanlı uygulamalar için geniş voltaj aralığı (1.08 – 5.5 V) 

-Ultra düşük güç tüketimi (Ort. 19 μA) 

-Geniş çalışma aralığında yüksek hassasiyet (2% RH, 0.2 °C) 

-Çoklu I2C adresleri 

Uygulamalar 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın! bilgi@empa.com

YAZAR:

  Empa