Quectel, Ultra Düşük Güç Tüketimine Sahip, Maliyet Etkin KG200Z LoRa (Uzun Menzilli) Modülünü Tanıtıyor.

Quectel Wireless Solutions, küresel bir IoT çözümleri sağlayıcısı olarak, bugün güvenilir, ultra düşük güç tüketimine sahip ve maliyet etkin uzun menzilli kablosuz iletişim gerektiren IoT projelerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış, en son teknoloji Long Range (LoRa®) modülü KG200Z’yi piyasaya sürdüğünü duyuruyor. Bu yenilikçi çözüm, güçlü ve etkili kablosuz yeteneklerle projelerini geliştirmek isteyen işletmeler ve geliştiriciler için güçlü bir araç sunmaktadır.

Modül, IoT cihazları için sorunsuz ve sağlam bağlantı sağlar ve kentsel ortamlarda 2-5 kilometre, banliyö bölgelerinde ise 10-15 kilometrelik etkileyici bir iletişim mesafesi sunar. Kararlı bir ağ bağlantısı, güçlü girişim karşıtı yetenekler, etkili penetrasyon ve güvenilir veri iletimi ile bu modül, gelişmiş IoT bağlantısı arayan işletmeler için güvenilir bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Ana Özellikler:

Genel Bakış:

KG200Z, ultra düşük güç tüketimi ve uzun menzilli kablosuz iletim uygulamalarını destekleyen yüksek performanslı bir LoRa modülüdür. ARM Cortex-M4 çekirdeğini LoRa, (G)FSK, (G)MSK ve BPSK modülasyonlarıyla entegre eder ve LoRaWAN standart protokolünü ve 470–510MHz, 862–928MHz LoRa frekans bantlarını destekler. Ayrıca, artırılmış güvenlik için AES donanım şifrelemesini içerir. KG200Z, 12.0mm × 12.0mm × 1.8mm kompakt bir form faktörüne ve modülü boyut kısıtlı uygulamalara sorunsuz bir şekilde entegre etmek ve bu uygulamalar için güvenilir bağlantı sağlamak için LGA paketine sahiptir.

YAZAR:

  Empa